Звіт Спілки Зообізнесу України за 2020 рік

2020 рік видався нелегким для зообізнесу. Але Спілка наполегливо працювала та адаптувалась до нових реалій, прийнявши виклики пандемії.

 

Наші досягнення 2020:

 

 • Важливим досягненням Спілки за нелегкий2020 рік є отримання дозволу уряду на роботу зоомагазинів в час вимушених жорстких карантинних обмежень у квітні-травні та карантинних обмежень вихідного дня у листопаді. Виступивши з активним діями та зверненнями до представників уряду, зоомагазини отримали право працювати весною та зберегли дозвіл на роботу в подальшому.
 • Найбільшим надбанням Спілки Зообізнесу України, цілком обґрунтовано, вважаємо активну роботу по захисту інтересів зообізнесу в напрацюванні законодавчих актів, що прямо чи опосередковано стосуються роздрібної та гуртової торгівлі товарами для тварин, а також, власне, тваринами.
 • Регулярна участь у роботі Громадської ради при Держпродспоживслужбі надала можливість об’єднати зусилля спеціалістів різних галузей з метою виключення зайвих регуляторних обмежень для роботи зообізнесу.
 • Стали членами нового складу Громадської Ради при Держпродспоживслужбі (представник від Спілки – Голова Наглядової ради Потапова Т.М.).
 • Увійшли до складу Комітету безпечності харчових продуктів та ветеринарії (зайняли одну з топ-позицій даного Комітету) та Комітету з питань захисту прав споживачів.
 • Вдосконалили систему моніторингу законопроєктів та нормативно-правових актів, що стосуються зообізнесу, домовилися про оперативні комунікації з фахівцями Держпродспоживслужби щодо кооперації та залучення відповідних спеціалістів до обговорень питань релевантних до зообізнесу.
 • Нових членів – 3.

 

Наші ініціативи 2020:

 

 • Виступили з ініціативою підтримки Держпродспоживслужби щодо неприпустимості реорганізації та ліквідації даного контролюючого органу
 • Долучилися до ініціативищодо врегулювання ринку кормів, виразивши представникам уряду свою позицію підтримки Проєкту Закону «Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів» як такого, що дозволить вирішити питання розблокування ринку кормів для непродуктивних тварин на тимчасовій основі та недопущення скорочення виробництва і продажу кормів для домашніх тварин, а також втрати робочих місць у роздрібній торгівлі кормами для непродуктивних тварин. Результат – у грудні закон було прийнято.
 • Активна та регулярна участь у складі численних Робочих груп щодо обговорень Проєкту Закону «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин». Спілкою подано 120 правок та коментарів. Робочою групою напрацьовано більше 800 аргументованих сторінок зауважень. Спілка була включена також до складу Робочої групи щодо створення умов для отримання споживачами безпечних товарів та послуг (ціль 7.2 Програми діяльності Уряду), яка працює під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – Тараса Висоцького. Група була створена за ініціативою Аграрного комітету з метою напрацювання змін до регулювання у сфері ветеринарної медицини. За результатами обговорення Спілкою були надані систематизовані рекомендації, які враховані в новому проєкті закону. Результат – законопроєкт підтримано аграрним комітетом та рекомендовано Верховній Раді прийняти у другому читанні.
 • Спілка приймала активну участь в складі робочої групи «Платформа захисту тваринництва» щодо Проєкту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України № 2351. Сфера дії цього законопроєкту охоплює господарську діяльність в різних напрямках, так чи інакше пов’язаних з тваринами. Спілкавідстоювала інтереси зообізнесу задля усунення прямих та опосередкованих ризиків, які відносно даного проєкту можуть стосуватися роботи зоомагазинів, власників та заводчиків тварин, діяльності зообізнесу вцілому. Результат – з тексту проєкту вилучено норми, які дозволяли місцевим органам влади призупиняти господарську діяльність з мотивів жорстокого поводження з тваринами. З огляду на невизначеність норм утримання тварин в зоомагазинах ці дії сприяють унебезпеченню магазинів, що продають тварин, від немотивованих претензій з боку різних організацій та приватних осіб.

 

Ми провели:

 • Спілка провела регулярні опитування Членів щодо поточних та нових законопроєктів (зокрема, № 3318, 2351, 3796, 3992, 3672, 3593), які стосуються зообізнесу, а також благополуччя тварин. Постійно запрошує та пропонує членам висловити свою думку та коментарі щодо різних нормативних актів та, власне, діяльності Спілки. 
 • Підтримує постійну співпрацю зі світовим лідером в сфері маркетингових досліджень, компанією «EuromonitorInternational»: проводить обмін даними, регулярно публікує галузеві звіти щодо ринку зоотоварів України. Зокрема, в період пандемії в колаборації з даною компанією Спілка відслідковує та аналізує тренди розвитку зообізнесу в світі та робить адаптивні прогнози відносно українських реалій.
 • Спілка постійно активно проводить інформаційну підтримку зообізнесу: співпрацює з авторитетними міжнародними виданнями, друкує на сайті актуальні бізнес-статті щодо розвитку, аналізу ринку, впровадження європейських трендів та інших перспектив зообізнесу. В період пандемії презентує членам корисні та актуальні презентації сертифікованих консультантів Інституту Адізеса, одну із культових книг всесвітньо відомого експерта в області управління змінами та підвищення ефективності бізнесу – Іцхака Калдерона Адізеса: про управління в епоху кризи.
 • Постійно надає кваліфіковану та оперативну юридичну підтримку та захист членів, консультує та надає безліч роз’яснень щодо дотримання положень ветеринарного законодавства, коментує різні Закони України з прив’язкою до зообізнесу: опрацьовує зміни законодавства та надає коментарі і пояснення нововведенням.
 • У березні на особистий запит Спілки, в період нелегких випробувань для зообізнесу під час пандемії, ексклюзивно для членів Спілки відбулася онлайн-зустріч з легендарнимбізнес-консультантом, доктором Іцхаком Адізесом.
 • У квітні відбулася онлайн зустріч членів Спілки в zoom-форматі щодо обговорення питань управління зообізнесом в період карантину та шляхів виходу з кризи з найменшими втратами.
 • Спілка робить значний внесок в освітню роботу зооіндустрії. Наразі планує та обговорює формат проведення Третьої міжнародної ветеринарної конференції з метою формування всебічно правильного однакового відношення до тварин зі сторони ветспеціалістів, власників улюбленців та представників зообізнесу. Ми виступаємо за гідний рівень освіти спеціалістів, зокрема ветспеціалістів. У виборі лекторів орієнтуємося на новизну інформації, її корисність.
 • Спілка слідкує за новинами Держпродспоживслужби, щоб залишатися в курсі актуальних подій та вчасно реагувати на різні зміни. Наша мета – своєчасно  інформувати представників зообізнесу про законодавчі зміни, що готуються. Ми приймаємо участь в обговоренні і донесенні інформації до всіх зацікавлених осіб.
 • Засновники та члени Спілки приймають участь у значних ветеринарних конгресах та конференціях: ветеринарний конгрес USAVA онлайн, травень 2020 року. Спілка підтримує різні освітні заходи
 • Приймали участь у вагомих івентах зооіндустрії: виставки ExpoZooUA та AquaTerraShow приймали віртуальну участь у ПаркЗооDigital (наш стенд відвідали більше 250 гостей)
 • Відвідувала вагомі галузеві заходи: віртуальну дискусію професіоналів зообізнесу GlobalPETSForumAsia, онлайн виставки WPA, Petindex, CIPS.
 • Кооперація з Українською асоціацією грумерів та досягнення домовленостей про спеціальні знижки (до 20%) та умови (до безкоштовних) для членів спілки на участь у заходах асоціації,
 • З початком пандемії Спілка долучилася до антикризового карантинного руху для підтримки зообізнесу, надавши членам Спілки та членам асоціацій-партнерів можливість щодо просування на ринок на своїх інтернет-ресурсах та Української асоціації грумерів.
 • Провела перекличку зоомагазинів, ветаптек та ветклінік в період карантинних обмежень для розуміння ситуації щодо активності зоорітейлу.
 • Починаючи з березня, регулярно надає роз’яснення про  обмежувальні заходи та дотримання вимог, норм і безпечних правил роботи представників зообізнесу в період карантину. Тримає зоомагазини в курсі перевірок під час пандемії та системи відповідальності за порушення.
 • Спілки приймала участь у колективному зверненні Комітету безпечності харчових продуктів та ветеринарії щодо збережень обсягів фінансування протиепізоотичних заходів в Україні на 2020 рік.
 • На прохання операторів ринку з метою підтримки зообізнесу в пост пандемічний період Спілка наразі розглядає можливість проведення П’ятої міжнародної спеціалізованої виставки аква-тераріумістики «АкваТерраШоу–2021» та Другої міжнародної спеціалізованої виставки товарів та послуг для домашніх тварин, грумінгу та ветеринарії «ExpoZooUA-2021». Спілка веде переговори з найпрестижнішим виставковим майданчиком – Міжнародним виставковим центром.
 • Приймає участь в засіданнях Громадської ради при Держпродспоживслужбі, Комітету безпечності харових продуктів та ветеринарії Громадської ради при Держпродспоживслужбі, Комітету з питань захисту прав споживачів Громадської ради при Держпродспоживслужбі.
 • Виступила учасником щодо напрацювання змін, які відповідають вимогам та принципам законодавства України та враховують особливості діяльності зоогалузі, в рамках Проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з ветеринарної практики».
 • Відслідковує, які фундаментальні зміни коронакризи залишаться з нами і як адаптувати стратегію зоокомпанії до реалій низькоконтактної економіки та які є нішові можливості такої діяльності в рамках зообізнесу.
 • Проводить активну консультацію зооринку щодо впровадження та ведення затребуваної зараз онлайн торгівлі, яка стрімко продовжить набирати обертів в пост пандемічний період.
 • Впровадила масштабне опитування ринку щодо впливу пандемії на популяцію домашніх тварин в Україні у найближчі роки.
 • Вкотре Спілці, як партнеру в Україні, було довірено долучитися до незалежного дослідження роздрібного ринку кормів і товарів для домашніх тварин компанії «Euromonitor International», провівши масштабне опитування учасників українського зооринку.
 • Грудень – загальні онлайн-збори членів ГРОМАДСЬКОЇ СПІЛКИ «ОБЄ’ДНАННЯ ЗООБІЗНЕСУ УКРАЇНИ», аналіз результатів опитування членів щодо впливу пандемії на результати діяльності у 2020 році та прогноз на наступний рік

 

Ми оперативно реагували на запити підприємців з різних міст України та кваліфіковано консультували. Писали про досягнення та новини членів Спілки. Нагадували про пам’ятки щодо вакцинації тварин, подорожей з тваринами. Надавали кваліфіковані консультації щодо питань підбору КВЕДів та порядку заповнення книги доходів ФОП при здійсненні торгівлі за договором комісії. Готували бланки договору комісії. Опрацьовані та надані коментарі щодо маркування кормів для собак та відсоткових співвідношень інгредієнтів. Ми своєчасно реагували, а також інформували представників зообізнесу про законодавчі зміни, які чітко роз’яснювали,опрацьовували і пояснювали.

 

ОБЄ’ДНАННЯ ЗООБІЗНЕСУ УКРАЇНИ виступає за високий професіоналізм спеціалістів галузі та завжди пропонує актуальний бізнес-контент.

 

Метою Об’єднання зообізнесу України є своєчасно реагувати, а також інформувати представників зообізнесу про законодавчі зміни, що готуються. Ми закликаємо всіх активних членів Об’єднання до постановки та обговорення питань, що стосуються законодавчих актів щодо діяльності зообізнесу.

 

Спілка об’єднує активних операторів ринку з метою синергії розвитку загальної сфери діяльності. Індивідуально підходить до розгляду кожного окремого запиту від учасника. В якості членів, Спілці цікаві активні бізнес-структури зі своєї візією та вектором руху, які готові озвучити та презентувати свої досягнення та потенційні напрямки для розвитку зооринку.