Основні тенденції 2021 року в зообізнесі.

Розпочинаємо 2022-й із підведення підсумків минулого року. Адже, незважаючи на всі нові виклики власникам зоомагазинів, дистриб’юторам і виробникам, ринок товарів для домашніх улюбленців продовжує зростати двозначними показниками у всьому світі. Зараз ми можемо говорити про 20–25 % в Європі та США. Це попередні підрахунки, офіційні цифри чекаємо від Євромонітору весною.

За нашими оцінками та оцінками інших операторів ринку темпи зростання склали у 2021 р ≈ 29-34 % у грн, та ≈ 15-18 % в натуральних одиницях. Найбільшу динаміку спостерігаємо в преміальному сегменті. За цей же період як в Україні, так і у світі, найбільш стрімко зростають онлайн-продажі. Європейський лідер Fressnapf анонсував приріст понад 64 % у цій категорії.

Величезної популярності у 2021 році набув тренд збагачення кормів і ласощів білком із комах. Уже зараз ринок кормів з інсектопротеїнами оцінюється у $7 млрд. Компанія Vafo скористалася тенденцією і вже в першому кварталі 2022 року очікуємо новинку – корм Brit Salmon & Insect!
Вселяє оптимізм і загальне пожвавлення на зооринку. Відбулися довгоочікувані офлайн-івенти: міжнародні галузеві виставки, виставки собак і котів, ветеринарні та грумінг-івенти.

Ми працюємо в чудовій індустрії й, не дивлячись на важкий рік, зростаємо!