16 цікавих фактів про риб

Гадаєте, що ви багато знаєте про риб, які живуть в акваріумі чи в дикій природі? Існує безліч видів цих водних представників. Усі вони різняться між собою й цікавих фактів про них немало. Чим же можуть здивувати нас лускаті мешканці акваріумів?

 

 1. Золоті рибки мають зуби в основі глотки. Вони потрібні рибкам для подрібнення їжі.
 2. Пам’ятаєте дослідження І. Павлова про безумовні рефлекси? Його результати актуальні й для рибок, адже підводні мешканці також можуть асоціювати певні звуки з часом годування.
 3. Деякі риби можуть прикидатися мертвими, щоб захистити себе.
 4. Риби з’явилися раніше за динозаврів.
 5. Існує близько 30 000 видів риб.
 6. Найменша у світі риба — Paedocypris progenetica — становить від 7,9 мм до 10 мм. Ця напівпрозора риба зовні схожа на личинку і належить до сімейства коропових. Найменшою промисловою рибою є філіппінський бичок. ЇЇ розмір – 10–13 мм у довжину. Щоб отримати брикет висушених філіппінських бичків вагою 454 г, потрібно 70 000 рибок.
 7. Риба-клоун має вагу близько 255 грам.
 8. Смакові рецептори у риб розміщуються на язику, губах і тілі. Великий сом може мати 175 000 смакових рецепторів. Для порівняння — у людини їх близько 10 000.
 9. Недавнє дослідження показало, що акваріумні рибки можуть розпізнати знайомі обличчя. У цьому дослідженні риби-бризкуни змогли «плюнути» на зображення одного конкретного обличчя з 44 різних знімків. Точність більше 80 %.
 10. Розпізнавання кольорів залежить від потреб певного виду риб. Хтось є дальтонік, хтось має обмежене кольоросприйняття, а інші можуть чітко й повноцінно розрізняти кольори.
 11. Самець неонової тетри, як правило, стрункий, а самка пухкіша, що характерно для багатьох порід риб.
 12. Існує понад 1300 типів цихлід.
 13. Деякі риби, включаючи багатьох цихлід, носять запліднені ікринки в ротовій порожнині, аж допоки вони не вилупляться.
 14. Налічується понад 1000 видів акул.
 15. Уміння висовувати щелепи, дозволяє рибкам проковтнути здобич надмірних розмірів.
 16. Риба-вітрильник вважається найшвидшою рибою в океані. Вона здатна плавати зі швидкістю близько 112 км/год.

Підводний світ надзвичайно цікавий. Навіть на сьогодні водойми повністю не досліджені. Тому в майбутньому нас очікує ще дуже багато цікавих відкриттів.
Товари для акваріумістів і терраріумістів вигідно купити на нашому сайті, а також з нами можлива дропшіппінг торгівля.

Leave a Reply

Ви можете вiйти за допомогою Facebook