Біотин. Навіщо він потрібний чотирилапим вихованцям?

Складне стає зрозумілішим – саме такою є мета наших публікацій. І сьогодні ми поговоримо про біотин. Що це і які в нього функції?  

Нас проконсультує Дарина Кривоносенко – ветеринарний лікар, фахівець із догляду за домашніми улюбленцями.  

Багато хто чув про біотин, та не заглиблювався у цю тему, а лише запам’ятав кліше: “Біотин – для шкіри та шерсті”. Чи відповідає це дійсності?

Давайте по черзі:

Що таке біотин?
Біотин – водорозчинний вітамін. Це означає, що він не накопичується та легко виводиться з організму. Передозувати його майже неможливо, що добре тоді, коли цуцик добрався до баночки біотину розгриз її, з’їв понаднормову порцію. Усі надлишки за кілька присідань вийдуть з організму природним шляхом із сечею.

Звідки береться біотин в організмі?
Біотин у нас із вами, так само як у котиків і собак, виробляється власними силами організму, й це дуже добре. А от, наприклад, мурчикам із таурином пощастило набагато менше – він потрапляє в організм тільки з їжею. То ж  з біотином ситуація краща – цей вітамін виробляється.

Як біотин впливає на зовнішній вигляд?
Загальновідомий факт: якщо пухнастик себе погано почуває, це відразу помітно із стану його шерсті – вона куйовдиться, стає тьмяною, жирною. Чому так відбувається? Все тому, що біотин виробляється кишковою мікрофлорою. 

Пробіотики виконують три дуже важливі місії в організмі: сприяють перетравленню їжі, виробляють біотин, та відповідають за 70% імунітету організму. То ж, коли якийсь хвороботворний мікроб потрапляє до організму – захисні сили мобілізуються. Улюбленець починає гірше їсти – знижується навантаження на мікрофлору кишківника із боку перетравлення, і, щоб не дати хворобі набирати оберти, мікрофлора кидає всі сили на пригнічення агента. У такий період пробіотики просто не мають вільного часу на вироблення біотину, тому це одразу віддзеркалюється на зовнішньому вигляді улюбленця. Отже, те що стан шкіри та шерсті є відображенням внутрішнього здоров’я організму – це вірне твердження.

Причини погіршення шерсті:

    1. Харчова алергія. Якщо улюбленець страждає на цю проблему, пробіотики постійно борються із подразниками, які важко перетравлюються – псується якість шерсті. 
    2. Лікування антибіотиками. Чотирилапі після курсу антибіотиків мають катастрофічно низький вміст корисних бактерій в організмі – погіршується стан шерсті. 
  • Постійна зміна раціону. Якщо власник часто змінює корми, до того ж, якщо там ще й різні тваринні білки, то травлення улюбленця весь час у процесі пристосування – знову страждає шерсть. 
  • Часті стреси. Якщо песик малої породи часто перебуває в стресовому стані, у нього можуть початися розлади травлення, що привиде до вимивання корисної мікрофлори та погіршення шерсті.


Окрім того, що цей вітамін надає привабливого зовнішнього вигляду, він приймає й безпосередню участь у синтезі глюкози, у жировому обміні організму, є джерелом сірки, котра синтезує колаген – отже, біотин необхідний для будь-якого організму. 

Ми дізналися, чому улюбленці змінюють стан шерсті, коли хворіють, і яке відношення має травлення до зовнішнього вигляду.
Комплекси з біотином потрібні для будь-якого улюбленця, і варто завжди звертати увагу на зовнішній вигляд, бо він транслює нам внутрішні проблеми зі здоров’ям.
Вчимося разом і підвищуємо культуру піклування та догляду про домашніх улюбленців, адже ми відповідаємо за тих, кого приручили!

Leave a Reply

Ви можете вiйти за допомогою Facebook