Чи може войовничий красень стати домашнім улюбленцем?

Півник або бійцівська рибка (Betta splendens) є однією з найбільш розповсюджених акваріумних рибок. Головною особливістю можна вважати те, що для нього можна використовувати дуже маленький об’єм води, від 0,5 л. Тобто, цього красеня можна оселити в офісі на робочому столі, чи подарувати дитині в якості першого вихованця.

         Свою назву бійцівська рибка отримала від здатності статевозрілих самців влаштовувати справжні бої між собою, тому їх утримують окремо (здебільшого поодинці самці добре уживаються у загальних акваріумах з мирними рибками). До речі, самок свого виду, вони теж не завжди позитивно сприймають. Тому, за винятком періоду розмноження, їх теж краще не селити разом.

         Існує безліч селекційних форм бійцівської рибки, які відрізняються між собою кольором, забарвленням, та формою плавців. Наприклад, найбільш розповсюдженими є Crown Tail (коронохвостий), Veil Tail (вуалехвостий), Half Moon (у збудженому стані хвостовий плавець розкривається на 180°), Delta Tail (розкриття хвоста під кутом менш ніж 130°), Super Delta (перехідна форма між двома попередніми).

         Умови утримання бійцівської рибки порівняно нескладні, саме це є іншою причиною популярність півників.

Акваріум бажано використовувати від 2-х літрів. Зараз пропонується велике різноманіття «осель» для барвистих бійців. Можна обрати акваріум будь-якої форми, як от куля чи бокал і в будь-якій комплектації – просто скляна ємність, або ж вже готовий комплект,  Ґрунт будь-якої фракції засипають шаром до 2-х см. Використовують декорації з гладкою поверхнею та без гострих кутів.

Параметри води: pH 6,0-7,5; dH 5-15°; t 23-30°С (температура нижче 22 °С може спричинити різні захворювання). Підміна води, в залежності від величини акваріуму, у середньому (2-50 л) – 1 раз на тиждень (необхідної температури) 30-40% від загального об’єму, з додаванням кондиціонеру.

Годують сухим повноцінним кормом високої якості, один-два рази на добу, невеликими порціями (період харчування 2-3 хв.). Раз на тиждень рибку залишають голодною.

Аерація не потрібна, оскільки бійцівська рибка належить до підряду лабіринтових (Anabantoidei), що мають своєрідний орган, за допомогою якого вони можуть дихати атмосферним повітрям.

         Близькі до бійцівської рибки й інші представники роду Betta, які набагато рідше зустрічаються в акваріумах і вважаються менш агресивними до свого виду: B. imbelis, B. pugnax, B. bellica, та деякі інші.

Оселіть у себе цього красеня! Він подарує безліч цікавих моментів, а для акваріумістів-початківців стане чудовою практикою!

Leave a Reply

Ви можете вiйти за допомогою Facebook