Чи потрібні вітаміни домашнім улюбленцям?

Якісні корми – це безперечне джерело усього необхідного? Чи може повноцінний раціон замінити вітамінно-мінеральні добавки? Такі запитання дуже часто можна почути від власників чотирилапих.

Спробуємо розібратися. Допоможе нам у цьому Дарина Кривоносенко – ветеринар, спеціаліст з дрібних домашніх тварин.

Звичайно, повноцінні корми для улюбленців є запорукою того, що чотирилапі будуть забезпечені коректним балансом білків жирів та вуглеводів. Такого результату неможливо досягти на домашньому харчуванні. Ви можете бути певні у тому, що вихованець отримає важливі вітаміни, мінерали, та амінокислоти. Проте, у житті кожного домашнього улюбленця, як і у нас з вами, є моменти, коли виникають підвищені потреби у тих чи інших компонентах.

Як впливає порода вихованця на їхнє здоров’я?

У ході селекції, навіть якщо Ви обираєте цуценятко після огляду у ветеринара і улюбленець повністю здоровий, кожна порода має своє особливості. Дехто – слабкі суглоби, чи специфічну будову кісток кінцівок, у когось схильність до діабету, короткі носові ходи, або слабує сердечко. Якщо правильно доглядати та періодично підтримувати організм, то можна уникати неприємних ускладнень. Проте, якщо не акцентувати увагу, нехтувати профілактикою та ще й підібрати неправильний раціон – усі ці слабкості перетворяться та хронічні захворювання.

Коли необхідно давати вітаміни кішкам та собакам?

Зміна пори року, пониження температури, підвищення вологості – чудове середовище для шкідливих бактерій та час активізації вірусів. Якщо в такі моменти забувати про полівітамінні комплекси і підтримку імунітету, малятко може почати хворіти.

 • Линяння.

Цей процес залежать не тільки від вичісування та раціону. Є породи, схильні до постійного линяння. Короткошерсті представники линяють набагато активніше за своїх пухнастих родичів та мають схильність до надмірної сухості шкіри. Біотинові комплекси раз на квартал допоможуть мінімізувати випадіння шерсті, а в сукупності з розчісуванням масажною щіточкою та купанням шампунями, які містять м’яту та шавлію, ваш улюбленець легко позбавиться цієї проблеми.

 • Період вагітності.

Це пора, коли організм має високі потреби у вітамінах та мінералах, яким би повноцінним не був раціон. Плід у будь-якому разі отримає свій кальцій для формування, проте, буде він надходити або із добавками, або вимиватися із кісток самиці – залежить лише від власника.

Також в улюбленців, у цей період страждає стан шерсті. Біотин, що відповідає за красу – виробляється кишковою мікрофлорою. А ще, корисні бактерії відповідають за травлення і 70% імунітету. У пору вагітності всмоктування корисної їжі та підтримка здоров’я набагато важливіші, тому мікрофлора просто не встигає виробляти біотин у повному обсязі. Біотинові комплекси також варто додавати в раціон для підтримки організму вагітної улюблениці.

 • Поважний вік.

Не дивлячись на те, що для похилого віку існують відповідні раціони, із віком кожен хвостатий, як і людина, наживає собі якісь супутні слабкості. Це зумовлено і раціоном протягом життя, якимись хронічними захворюваннями, генетичними умовами, або особливостями утримання. Корисні речовини вже не так добре всмоктуються, кістки стають більш крихкими, суглоби зношуються, шерсть стає більш тьмяною. Не забувайте про особливу підтримку для хвостиків похилого віку, бо вони усе життя дарували нам свою любов, і ми маємо віддячити їм піклуванням.

Найкращі вітаміни для собак, які вітаміни потрібні собаці

Як стало зрозуміло з усього вище написаного, будь-який чотирилапий вихованець потребує підтримки гармонійного балансу харчування. Корми для собак виконують важливу функцію у підтримці здоров’я всього організму. Чи це молоде активне цуценя або дорослий собака, господар повинен враховувати всі потреби свого улюбленця спираючись на вік, породу, період життя, пору року та індивідуальні потреби. Але іноді харчових добавок у кормі може бути недостатньо, і тоді на допомогу приходять вітаміни. Умовно їх можна розділити на категорії:

 • сбалансований комплекс. Це продукт загальної дії на організм, підходить для добавки до їжі собак будь-яких порід, віку та особливостей. До таких можна віднести:
  • Welpenkalk бренду Canina;
  • Canivita;
  • Caniletten;
  • ProVet Профілайн;
  • 8in1;
 • найкращі вітаміни для суглобів собак, комплексно підходять для вирішення багатьох питань, пов’язаних зі старістю тварини. Одним із популярних брендів є 8in1;
 • для кісток та зубів містять кальцій та інші мінерали. Такі бренди як 8in1 і ProVet, відмінно підійдуть для собак будь-якого віку. Як у період активного зростання корінних зубів, так і в похилому віці для збереження зубів;
 • найкращі вітаміни для шерсті собак – це комплекс, що підтримує здоров’я шерсті, а також її естетичні якості. Відмінно підходять для довгошерстих порід. Асортимент цього виду можна знайти у таких брендів як:
  • 8in1;
  • Canina;
  • ProVet;
 • для деяких випадків підійдуть комплекси для корекції поведінки, що впливають на гормональний фон та покращують роботу мозку тварини;
 • дуже важливо давати вихованцю вітаміни, що покращують травлення. Деякі породи мають вроджену схильність відчувати проблеми з ШКТ і якраз для них дуже важливо приймати добавки до їжі на регулярній основі;
 • загальна вітамінізація організму важлива при захворюванні тварини, для цього також застосовуються мультикомплекси поряд з хорошим збалансованим харчуванням для загальної підтримки організму.

Які найкращі вітаміни для кішок і як часто давати?

Так як кішки ще один популярний вид домашніх тварин потрібно вказати, які вітаміни потрібні для кішок. Найпопулярніші бренди для кошенят та дорослих особин:

 • Canina
 • GimCat
 • ProVet
 • Природа

Вони також корисні не тільки коли у кішки нестача речовин для повноцінної роботи всіх систем, а й у профілактичних цілях. Найкращі вітаміни для кішок від відомих та перевірених брендів можна поділити на категорії:

 • шерсть – це важлива частина організму кішки. Ваш улюбленець не тільки потребує її погладжування та догляду зовнішнього, але й дії зсередини. Вітаміни для шкіри та вовни, а також для виведення вовни дуже важливі та очолюють рейтинг популярності;
 • організм кішки зазнає змін із віком, а разом з ним приходять і нові потреби. Для кошенят, дорослих та літніх кішок розроблені також спеціальні комплекси. Одні йдуть як щоденна добавка до корму, інші необхідно давати курсом. Їх також важливо приймати, щоб усунути сезонний дефіцит вітамінів;
 • у багатьох кішок часто зустрічається збій у сечовій системі. Власник повинен уважно стежити за здоров’ям кішки та разом із лікуванням проводити курс вітамінізації для якнайшвидшого відновлення та профілактики здоров’я;
 • комплекс для зубів, кісток і суглобів дуже важливі як зростання молодих кошенят, так підтримки здоров’я літніх. Також якщо у вашого улюбленця травма ці вітаміни просто життєво необхідні для якнайшвидшого відновлення.

Не варто забувати, що у будь-якого вихованця може виникнути алергія на той чи інший препарат, а як наслідок надлишку. Потрібно давати препарати з обережністю та строго відповідно до інструкції та рекомендацій ветеринарів.
Підтримуйте улюбленців додатковими вітамінами та мінералами, згідно їх індивідуальних потреб, і нехай вони живуть із нами довго і щасливо. Адже ми відповідаємо за тих, кого приручили! Також компанія “Сузір’я” пропонує товари для розплідників тварин та товар для зоомагазину оптом з особливим підходом до кожного клієнта.

Leave a Reply

Ви можете вiйти за допомогою Facebook