Чи потрібні вітаміни домашнім улюбленцям?

Якісні корми – це безперечне джерело усього необхідного? Чи може повноцінний раціон замінити вітамінно-мінеральні добавки? Такі запитання дуже часто можна почути від власників чотирилапих.

Спробуємо розібратися. Допоможе нам у цьому Дарина Кривоносенко – ветеринар, спеціаліст з дрібних домашніх тварин.

Звичайно, повноцінні корми для улюбленців є запорукою того, що чотирилапі будуть забезпечені коректним балансом білків жирів та вуглеводів. Такого результату неможливо досягти на домашньому харчуванні. Ви можете бути певні у тому, що вихованець отримає важливі вітаміни, мінерали, та амінокислоти. Проте, у житті кожного домашнього улюбленця, як і у нас з вами, є моменти, коли виникають підвищені потреби у тих чи інших компонентах.

  • Породні особливості.

У ході селекції, навіть якщо Ви обираєте цуценятко після огляду у ветеринара і улюбленець повністю здоровий, кожна порода має своє особливості. Дехто – слабкі суглоби, чи специфічну будову кісток кінцівок, у когось схильність до діабету, короткі носові ходи, або слабує сердечко. Якщо правильно доглядати та періодично підтримувати організм, то можна уникати неприємних ускладнень. Проте, якщо не акцентувати увагу, нехтувати профілактикою та ще й підібрати неправильний раціон – усі ці слабкості перетворяться та хронічні захворювання.
Зміна пори року, пониження температури, підвищення вологості – чудове середовище для шкідливих бактерій та час активізації вірусів. Якщо в такі моменти забувати про полівітамінні комплекси і підтримку імунітету, малятко може почати хворіти.

  • Линяння.

Цей процес залежать не тільки від вичісування та раціону. Є породи, схильні до постійного линяння. Короткошерсті представники линяють набагато активніше за своїх пухнастих родичів та мають схильність до надмірної сухості шкіри. Біотинові комплекси раз на квартал допоможуть мінімізувати випадіння шерсті, а в сукупності з розчісуванням масажною щіточкою та купанням шампунями, які містять м’яту та шавлію, ваш улюбленець легко позбавиться цієї проблеми.

  • Період вагітності.

Це пора, коли організм має високі потреби у вітамінах та мінералах, яким би повноцінним не був раціон. Плід у будь-якому разі отримає свій кальцій для формування, проте, буде він надходити або із добавками, або вимиватися із кісток самиці – залежить лише від власника.

Також в улюбленців, у цей період страждає стан шерсті. Біотин, що відповідає за красу – виробляється кишковою мікрофлорою. А ще, корисні бактерії відповідають за травлення і 70% імунітету. У пору вагітності всмоктування корисної їжі та підтримка здоров’я набагато важливіші, тому мікрофлора просто не встигає виробляти біотин у повному обсязі. Біотинові комплекси також варто додавати в раціон для підтримки організму вагітної улюблениці.

  • Поважний вік.

Не дивлячись на те, що для похилого віку існують відповідні раціони, із віком кожен хвостатий, як і людина, наживає собі якісь супутні слабкості. Це зумовлено і раціоном протягом життя, якимись хронічними захворюваннями, генетичними умовами, або особливостями утримання. Корисні речовини вже не так добре всмоктуються, кістки стають більш крихкими, суглоби зношуються, шерсть стає більш тьмяною. Не забувайте про особливу підтримку для хвостиків похилого віку, бо вони усе життя дарували нам свою любов, і ми маємо віддячити їм піклуванням.

Підтримуйте улюбленців додатковими вітамінами та мінералами, згідно їх індивідуальних потреб, і нехай вони живуть із нами довго і щасливо. Адже ми відповідаємо за тих, кого приручили!

Leave a Reply

Ви можете вiйти за допомогою Facebook