Чотирилапий улюбленець з притулку. Що потрібно знати?

Ви вирішили взяти тварину з притулку. Це щедрий і дуже благородний вчинок. Таке рішення потребує сміливості та повинно бути обдуманим. Пам’ятайте, що один раз цю тваринку вже зрадили!

Тварини з притулку потребують особливої уваги

Отож, якщо ви впевнені в своїх силах і готові запропонувати дружбу та дім чотирилапому мешканцю притулку, майте на увазі, що доросла тварина – це сформована особистість і в цьому є свої переваги:

  • Можливість обрати створіння з «комфортним» для вас темпераментом: сором’язливого чи відважного, живчика або ж флегматика 
  • У тваринки буде вже сформований міцний імунітет 
  • Уже відомий «кінцевий» розмір обранця, та його екстер’єр

То ж, дорослий котик чи песик убереже вас від «підводних каменів», розставлених очікуваннями в стилі «а що з нього виросте?». А ще ваш обранець матиме унікальну зовнішність і винагородить вас безмежною вдячністю.

Ось, нарешті, настав щасливий день! Ви разом із чотирилапим приїхали додому. Що важливо пам’ятати про перший місяць адаптації?

Ви лише починаєте звикати один до одного і не треба в перший день вимагати від тваринки стовідсоткової віддачі. Будьте терплячі, попіклуйтеся щоб чотирилапий уникав стресових ситуацій – голосні звуки, велика кількість людей, купання – це все може злякати вихованця. 

Пам’ятайте, що тваринка звикає до вас, нового помешкання, нових членів родини. Маленькі прикрощі трапляються – справляння потреби у незазначеному місці, гризіння або дряпання – це нормально в період адаптації.

А щоб неприємні спогади не затьмарили початок нової дружби, ознайомтеся з основними порадами від Дарини Кривоносенко – нашого спеціаліста з догляду за домашніми тваринами. 

Як привчити чотирилапого до туалету?

Лоточок для туалету варто поставити у те місце, куди «сходив» котик – раз він обрав його, то, скоріш за все, наступного разу піде саме туди. Декілька днів влучних потраплянь у лоток, і поступово можна переміщати туалет у те місце, куди потрібно саме вам. Обов’язково уточнюйте, який наповнювач використовували до цього й обирайте саме такий. Якщо його ефективність вас не влаштовує – лишаються неприємні запахи, або котик розносить пісок по квартирі, змініть його на більш ефективний, наприклад, Biokat`s або ж Cat’s Best.  Але робити це варто, коли пухнастик вже звикне до місця туалету і не буде проблем із влучанням.

Схожий алгоритм дій варто застосовувати песикам із пелюшками для гігієни. Спочатку стеліть їх туди, куди сходив цуцик, а потім пересувайте в призначене для цього місце.

Як відучити улюбленця дряпати та гризти меблі?

Дряпання для котика – природний інстинкт. За допомогою нього котики не лише доглядають за кігтиками і сточують їх, але і мітять свою територію завдяки виділенням із подушечок лапок. Ми з вами не відчуваємо цей запах, але він є знаковим для котиків. Якщо у вас уже живе котик, а ви взяли ще одного, потурбуйтесь про те, щоб у кожного з них було своє місце для сну, лоточок, іграшки та миски. Це ті необхідні речі, через які котики можуть сваритися, почувати себе обділеними і творити шкоду. 

І, звичайно ж, знайдіть місце для дряпки. Вона може бути у формі килимка, стовпчика, настінна чи навіть представляти собою ціле містечко – обирати вам. Головне, що дряпка убереже ваші меблі та задовольнить природний інстинкт улюбленця.   

Гризіння для цуциків теж природня потреба. Отже, аби зберегти особисті речі, потурбуйтеся, щоб у собачки були свої іграшки та ласощі для гризіння. Кожного разу, коли помічаєте, що песик жує не призначені для цього предмети, м’яко відсуньте його і негайно дайте погризти іграшку чи кісточку. Так чотирилапий набагато швидше привчиться що потрібно жувати, а приємний смак кісточки, або елемент гри, допоможе швидше усе запам’ятати.

Навіщо потрібні коректори поведінки?

Допомогти упоратися із проблемами туалету, дряпання, або гризіння вам зможуть коректори поведінки для улюбленців. Nature’s Miracle або Sani Pet – спреї на рослинній основі, котрі за допомогою асоціативних ароматів, або присмаку гіркоти прискорять виховну роботу та допоможуть впоратися на відмінно. Замиваючи калюжі хлорвмісними речовинами, оцтом, або господарським милом, можна спровокувати додаткове збудження, подразнення рецепторів улюбленця, і він із більшим запалом зробить там же нову калюжу. Бо на цьому місці не тільки залишається запах (навіть якщо ми його не відчуваємо, тонкий нюх тварини все примічає), але й подразнюючі речовини, котрі захочеться «перемітити». Вихід є – засоби для усунення плям і запахів від Nature’s Miracle. За допомогою біоензимів та активного кисню, вони діють саме на органічні забруднення і повністю знищують їх, а не маскують. Таким чином, улюбленець більше не буде відчувати свій запах і перестане утверджуватися на цьому місці.

Чому треба користуватися шампунями для собак/котів?

Під час купання застосовуйте тільки спеціальні шампуні призначені для собак або ж котів, тому що рН шкіри у тварин відрізняється від нашого, і людські шампуні викликатимуть подразнення, сухість та свербіж.  

Тварини взяті з притулку потребують правильного раціону харчування

Не забувайте і про раціон. Дуже важливо не змінювати його одразу кардинально, бо це додатковий стрес для організму. Детально розпитайте чим саме харчувалася тваринка, і, хоча б кілька тижнів, давайте те саме. Потім поступово, методом часткового домішування нового, можна переводити хвостика на харчування, котре ви вважаєте доцільнішим. Пам’ятайте про вітамінно-мінеральну підтримку, адже проблеми зі здоров’ям набагато легше попередити, ніж потім лікувати  

Чи потрібна регулярна інсектоакарицидна та антигельмінтна профілактика?

Зазвичай, чотирилапі з притулку вже мають усі щеплення, але, щоб повність бути готовим до прогулянок на вулиці, обов’язково треба провести обробку від бліх та кліщів. Це зручно робити за допомогою крапель на холку чи таблеток – основного засобу захисту. Додатково рекомендується одягнути інсектоакарицидний нашийник, та користуватися спреєм перед прогулянками по траві. Пам’ятайте, якщо у вашого хвостика блохи, варто обробити не тільки його, але й приміщення. Бо комахи радо оселяться у килимах, лежанках, та під плінтусами. І коли улюбленець буде вже оброблений і чистий – блохи знову перестрибнуть на нього і так нескінченно.

Обробку від внутрішніх паразитів варто робити один раз на три місяці. Якщо пухнастий не виходить на вулицю, обробку від глистів так само важливо робити і з тією самою періодичністю, бо ми з вами щодня можемо принести яйця гельмінтів на взутті чи одязі.

Пам’ятаючи ці ази, ви легко порозумієтесь з тваринкою. Більшість прикрощів відбувається через те, що власник не розуміє свого улюбленця, а не через те, що хвостик щось робить навмисно. 

Порозуміння вам, любові, та довгих років життя із улюбленцем! А ми у своєму блозі будем висвітлювати нові актуальні теми. Слідкуйте та будьте у курсі подій. Якщо з’явились якісь питання щодо використання продукції для улюбленців, або порозуміння з ними, ви можете написати нам за адресою – feedback@suziria.ua і ми обов’язково проконсультуємо вас.

Leave a Reply

Ви можете вiйти за допомогою Facebook