Ці таємничі туалетні справи…

Які найпоширеніші проблеми виникають у котиків у стосунках із горщиком? Як із цим жити й чи можливо боротися?

Ні для кого не секрет, які емоційні створіння наші Мурчики і, як найменший чинник може вплинути не тільки на їхній настрій, а й на природні потреби. Чому так важливо уникати стресу та які фактори можуть до нього призвести? Про це розкаже Дарина Онищенко – фахівець із догляду за дрібними домашніми тваринами.

Проблема № 1. Котик тільки-но переїхав у ваше помешкання і зробив свої справи деінде

Насамперед, коли ми беремо котика, важливо дізнатися до якого наповнювача для туалету він звик. Ніжні подушечки призвичаюються до певної форми гранул у горщику. Уподобавши їх, вередливе створіння, цілком імовірно, не захоче ходити на інші. Якщо Мурчик «усиновлений» із вулиці, то він радо піде на бентонітові наповнювачі дрібної фракції, що нагадують землю чи пісок, до яких він звик.

Проблема № 2. Котик ходить то в туалет, то на підлогу

Ви дотримуєтесь вірності звичному наповнювачу, але ваш улюбленець не завжди справляє свої потреби в туалет. Тут може бути кілька варіантів:

  • Є котики-чепуруни. Вони дуже охайні. І якщо в горщику мокро – не підуть до нього ще раз. Користуйтеся наповнювачем який, вбираючи вологу, утворює грудочки, так у лоточку завжди буде сухо.
  • Є котики, котрі маленькі потреби роблять в один туалет, а великі – в інший. Це також нормально. Розташуйте другий туалет у місці, де Мурчик складає свої пірамідки, і нехай вусатий користується двома туалетами.

Проблема № 3. Котик не хоче ходити в новий наповнювач або туалет

  • Змінили наповнювач на інший, що краще поглинає, але котик не хоче до нього заходити. Будь-яка зміна наповнювача мусить відбуватися поступово. Якщо, котик уже звик до певного матеріалу та фракції, потроху починайте додавати в горщик новий. У такий спосіб за 1–2 тижні, досипаючи новий наповнювач, ви зможете комфортно перевести котика на бажаний для вас, уникаючи неприємних калюжок.
  • Купили новий туалет, насипали новий наповнювач, а котик їх ігнорує? Це також нормально — вусань не відчуває свого запаху. І не усякий котик сходу піде завойовувати нові території. Коли розміщуєте новий туалет, варто пересипати в нього старий наповнювач, навіть, якщо він уже погано поглинає. Хоча б на один день. Тоді туалет вбере в себе запах котика, а коли Ви засипите новий наповнювач, улюбленець за запахом зрозуміє, що все гаразд, це його річ і він може нею користуватися.
  • Купили новий закритий туалет, зробили все за нашими рекомендаціями, а котик у нього не йде? Таке може статися — закриті туалети обладнані дверцятами. У перші дні котики їх можуть боятися, особливо якщо раніше ніколи такого не бачили. Усе дуже просто. Зніміть верхівку туалету, додайте трохи старого наповнювача. Кілька днів котик звикає до нового туалету. Якщо вже все влучно й нове коритце не викликає подиву, можна ставити верхівку, але, знявши дверцята. 1–2 тижні котик влучно ходить — пора вішати двері. Цілком нормально, що не всі котики будуть радо користуватися дверцятами. Не засмучуйтеся! Закритий туалет без дверей також буде захищати від розкидання наповнювача. Власникам особливо емоційних котиків варто перестрахуватися та обрати модель із вугільним фільтром. Такі туалети, навіть якщо не вішати дверцята, будуть чудово поглинати запахи — і вам, і котику буде комфортно. Міняти фільтри, залежно від кількості котиків, треба 1 раз на 1–3 місяці.
  • У домі з’явився другий котик, і всі туалетні справи у обох пішли шкереберть. Глибокий вдих — це знову все в межах норми. Туалет, спальне місце, дряпка, іграшки, мисочка для їжі, мисочка для води — це котяча власність. Щоб уникнути сварок, щоби котики швидше подружилися й не було проблем із туалетом, усіх цих котячих речей повинно бути на 1 штуку більше, ніж котів у домі. Тоді в кожного буде своя територія, свої речі, котрі мають притаманний котикам запах, і не буде підстав для сварок.

Як ви бачите, 99 % проблем із поведінкою котиків відбуваються не через те, що кіт поганий і думає як вам нашкодити, а через те, що господар не розуміє як правильно співіснувати з вусатими, щоби не порушувати їхні природні потреби та інстинкти. Усе приходить із досвідом. Ми будемо й надалі ділитися із вами корисними порадами. Проте, якщо виниклі питання, ми з радістю відповімо на них. Пишіть нам за адресою — feedback@suziria.ua.

До нових зустрічей!

Leave a Reply

Ви можете вiйти за допомогою Facebook