Цуценя у вашому домі – харчування, як запорука здорового росту та імунітету

Ви забираєте цуценя додому – це немов свято, хвилюючий момент, що надає крила. З появою маляти хочеться дати йому усе найкраще у цьому світі, але почати треба із правильного харчування, бо це запорука здорового росту і міцного імунітету. До чого тут їжа?

Все роз’яснить наш експерт, спеціаліст з догляду за домашніми тваринами – Дарина Кривоносенко. 

Звідки беруться захисні сили в організму? 

70% імунітету формує саме кишкова мікрофлора, тому здоров’я маляти напряму від неї залежить. До того ж мікрофлорі ще й потрібно приймати безпосередню участь у перетравлюванні їжі. Щоб вона все встигла, потрібно коректно підійти до питання харчування.
Обов’язково з’ясуйте у заводчика раціон харчування маляти – нехай Вам нададуть вичерпну інформацію чим у якій кількості та як часто вони годували цуценя. Навіть, якщо Вам цей раціон показався неповноцінним, або неправильним, не спішіть одразу переводити маля на інший. Перші тижні адаптації у вашому домі дуже важливі, і не повинні супроводжуватися будь-якими стресами. Знайомство із Вами, нове місце, нові запахи, звуки – до цього слід звикнути. А зміна харчування – це додатковий стрес для організму. За кілька тижнів поступово, методом домішування Ви можете почати переводити на інший раціон. Попередньо, обов’язково з’ясуйте чи не мали батьки цуценяти алергії на якісь харчові компоненти, бо така слабкість цілком могла передатися спадково.

У якому випадку потрібно вводити в раціон цуценяти вітамінно-мінеральні добавки?

Якщо Ви коректно підібрали повноцінний, якісний корм, зверніть увагу на породу цуценяти. Якщо це велика собака, рихла конституція, або подовжений тулуб, обов’язково додавайте до раціону добавки, що містять хондропротектори, щоб уникнути проблем із суглобами, та попередити викривлення кінцівок. Великі породи дуже швидко набирають м’язову масу, а кістки і суглоби формуються повільніше.

Особливу увагу зверніть, якщо плануєте притримуватися натурального харчування по типу «каша із м’ясом», «каша із консервами». Окрім хондропротекторів у період росту важливо додавати полівітамінні та мінеральні комплекси. Це час, коли організм має підвищену потребу в усіх цих компонентах для правильного та здорового формування. У період росту на натуральному харчуванні ці добавки можна давати без перерви до 12-24 місяців, залежно від породи. В асортименті TM Canina є дуже зручний комплекс Barfer Best Junior, що містить вітаміни, мінерали і хондропротектори із розрахунку на зростаючий організм – усе необхідне в одній баночці. За рахунок форми порошку, цей комплекс дуже зручно додавати до м’якої їжі. Якщо у Вас маля із густою та об’ємною шерстю, варто додавати у раціон лососеву олію, до моменту повної заміни дитячої шерсті на дорослу. Це потрібно для формування здорового та красивого зовнішнього вигляду, адже хмаринка має бути хмаринкою. Олія ТМ Brit вироблена саме із норвежського лосося, котрий харчується у північних водах і отримує повний спектр водоростей та ракоподібних, котрі багаті на ОМЕГА-3 жирні кислоти. Лососі, що вирощуються у неволі або інших водоймах, мають вміст ОМЕГА не більше ніж кілька в томаті, хоча є джерелом легкозасвоюваних дієтичних протеїнів.

Коли цуценятко має здоровий та збалансований раціон, то й кишкова мікрофлора в порядку, вона нормально зростає та функціонує, забезпечуючи максимальне всмоктування корисних речовин і міцний захист імунітету.

Як правильно підібрати ласощі для цуценяти?

Тренувальні снеки, які ми використовуємо для заохочення на прогулянках, при навчанні маляти також варто добирати правильно. Зверніть увагу на те, які білки містяться у щоденному раціоні цуценяти, такі ласощі й обирайте. Бо на кожний новий білок потрібно виробляти нові ферменти для перетравлювання, а якщо цуценя з ними ще не мало справи, то ці білки можуть почати засвоюватися згодом, коли організм пристосується, або не будуть всмоктуватися взагалі, і можуть викликати розлад травлення. Їсть корм на ягнятині – снеки із ягням, домашнє харчування із субпродуктами, ячкою та м’ясом – зверніть увагу на асортимент Trixie – там багато подібних по складу тренувальних ласощів.
Уникайте твердих жувальних кісток, особливо сухожилкових – вони призначені вже для дорослих собак із міцною щелепою, а не для дитячих молочних зубів. Період, коли зубки міняються, цуценя починає усе гризти і це може стати проблемою, бо маля починає звертати увагу на усе, що можна взяти в рот. На допомогу приходять жувальні кісточки 8in1. Чому саме вони? Основу кісточки складає сиром’ятна шкіра, котра під час розжовування і розсмоктування поступово м’якшає і її можна безпечно ялозити і потім з’їсти. Це і допомога у розхитуванні зубів, що міняються, і забавка для цуценяти на певний проміжок часу – близько години. Завжди, коли перший раз даєте кісточку, прослідкуйте, щоб маля саме розсмоктувало її, тоді увесь процес пройде як треба. Є собачки, котрі починають трощити кістки – це небезпечно, бо зубки що хитаються можна обломити, і травмуватися. Але деякі просто не можуть інакше гризти, тоді на допомогу приходять іграшки Dental. Вони мають гумові абразивні частини та щетиночки, які легко гнуться і не завдадуть шкоди. Все що вперше – обов’язково під наглядом.
Зростайте разом із нами та будьте здорові!

Leave a Reply

Ви можете вiйти за допомогою Facebook