Догляд за породами із короткою шерстю – руйнування міфів

 

Не секрет, щоб мати здорову та красиву шерсть, за нею потрібно правильно доглядати. Багатьох представників короткошерстих порід обирають саме через легкість у догляді. Але це зовсім не означає, що таких собак як доберман, або боксер, можна залишити зовсім без грумінгу. Зруйнувати найпоширеніші міфи догляду за короткою шерстю допоможе наш експерт, спеціаліст з догляду за домашніми тваринами – Дарина Кривоносенко.

Міф 1. Коротку шерсть не потрібно розчісувати

Ще й як потрібно! І не рідше ніж довгу чи об’ємну. Під час розчісування відбувається стимуляція волосяних цибулин, поліпшується кровообіг, це зміцнює шерсть і дозволяє уникати надмірного линяння. Щітки із натуральної щетини, густий гребінець, та гумові щіточки допоможуть Вам упоратися із цим. А регулярне вичісування тричі на тиждень зробить шерсть блискучою та красивою. Щіточки із додаванням міді зможуть надати рудій шерсті привабливий блиск та сяяння.

Міф 2. Породи із короткою шерстю не линяють.

Линька у таких собак може бути ще інтенсивнішою ніж у пухнастих родичів. Ще один суттєвий недолік – короткі та жорсткі шерстинки, мов голочки, забиваються у тканину, меблі, килими, і вичистити їх буде ще й як складно. Тому вичісування короткошерстих порід слід проводити на вулиці, або у частині приміщення, де немає м’яких меблів.

Міф 3. Породи із короткою шерстю можна взагалі не купати, якщо пес не забруднився на вулиці.

Купання – важлива частина догляду навіть за короткою шерстю. Потрібно пам’ятати, що водні процедури не варто проводити часто, 2-3 рази на місяць достатньо, проте лапки можна мити після кожної прогулянки. Професійні шампуні слід обирати за типом шерсті – такі формули будуть добре вимивати шерсть, та піклуватися про шкіру, схильну до пересушування. Якщо обирати серед рослинної косметики добре зупинити вибір на шампунях, що містять ментол – це додаткова стимуляція волосяних цибулин, що чудово допомагає скорочувати линьку.

Міф 4. Короткошерсті породи не потребують одягу взимку.

Це ще одна прикра помилка. Звичайно, що породи із короткою шерстю були виведені у країнах із теплим кліматом. На жаль, багато років існування у нашому кліматичному поясі не наділили таких собак морозостійкістю. Малюк той-тер’єр чи великий доберман – взимку однаково потребують теплого комбінезону. Від переохолодження собака може захворіти на пневмонію, яка потребує тривалого та складного лікування. Тому теплий одяг узимку та лежанка на холодній підлозі стануть запорукою довгого та здорового життя короткошерстих хвостиків. 

 

Leave a Reply

Ви можете вiйти за допомогою Facebook