Догляд за зубами котика, як не перетворити піклування на закінчення дружби

Не секрет, що котики мають специфічний запах з рота, та не усі господарі знають, що їм так само як і песикам, потрібно доглядати за ротовою порожниною. Стоматологічний лікбез проведе спеціаліст з догляду за домашніми тваринами – Дарина Кривоносенко. 

Звідки береться запах?

Перш за все, від залишків їжі. Котики, що харчуються кашами із м’ясом, або консервами потерпають від цього найбільше, бо їх їжа має м’яку текстуру і залишки потраплять між зубами. На відміну від собак, котрі жувальними кісточками механічно видаляють частини цього нальоту, коти не мають такої змоги. Харчування сухими кормами для здоров’я ротової порожнини є кращим. Шерсткі крокети під час жування знімають трохи цього нальоту, але частково теж залишаються на зубах розмокаючи під дією слини.

Мало хто знає, але проблеми із зубами займають друге місце після захворювань сечовивідних шляхів, за степеню небезпеки для котів. Щоб зайвий раз не турбувати вередливе створіння, далеко не усі господарі взагалі заглядають пухнастим до рота. Коти, у яких вже почались запальні процеси у порожнині рота, мають зубний біль і починають погано їсти. Їм дають протипаразитарні препарати, пасти для виведення шерсті, а апетит не з’являється. Коли у кота вже дуже болять зуби, він зовсім відмовляється від їжі та може навіть померти з голоду, бо їсти із болем не може.

Тому, важливо починати догляд за зубами змалку.

Ідеальний варіант, коли Ви починаєте привчати кошеня до чищення зубів за допомогою зубної щітки. Є спеціальні зубні пасти, або гелі, та зубні щіточки, за допомогою яких хоча б раз на тиждень потрібно чистити зубки.

Якщо ніяк не вдалось потоваришувати із зубною щіткою, вихід є – подвійний догляд.

По-перше – спеціальні ласощі Gimborn для зубів. Подушечки, або таблетки, які при розжовуванні налипають на зубки і простір між ними. Потім, під час вмивання, котик своїм шорстким язичком злизує залишки ласощів, а разом із ними і нальот із залишками їжі. Такі смаколики можна давати на постійній основі два рази на день.

По-друге – гігієнічні лосьони Canina чи Sani Pet, котрі будуть допомагати боротися зі шкідливими бактеріями у порожнині рота. Протизапальний та антибактеріальний ефекти цих засобів вже давно зарекомендували себе при застосуванні котикам.

Не забувайте про щоденне піклування, і пухнасті будуть довго радувати Вас муркотінням зі свіжим та здоровим подихом. 

Leave a Reply

Ви можете вiйти за допомогою Facebook