Два дуже важливих визначення для акваріума

Акваріум – штучне творіння рук людських, але, незважаючи на це, він живе за законами природи. І щоб із гордістю демонструвати створений вами ідеальний підводний світ, треба знати біологію. Ну хоч трішечки. Освіжити шкільні знання нам допоможе продакт-менеджер з акваріумістики компанії «Сузір’я» – Олександр Хілобок.

Біологічна рівновага – це стан акваріума, під час якого оптимальний рівень життя гідробіонтів підтримується шляхом хімічних і біологічних реакцій.

Ці процеси здійснюються за рахунок мікроорганізмів, рослин і риб.

У природі риби можуть мігрувати, розмножуватися, самостійно добувати їжу. Нам же дається можливість контролювати ці процеси. Для розмноження риб в акваріумах доводиться створювати сприятливі умови. У разі загибелі одного виду – купувати нових особин. Годувати з урахуванням видових особливостей. Тобто, контролювати біологічний баланс у такий спосіб, щоб жителі вашого акваріума не переставали вас радувати. Щоб робити це усвідомлено, необхідно розібратися в поняттях «біотоп» і «біоценоз».

Важливі поняття для акваріумістів

 Біотоп – це замкнута модель природної екосистеми, зайнята певним біоценозом. Характерний для даного біотопу комплекс умов визначає видовий склад організмів. Саме тому, встановлюючи температуру і світловий режим в акваріумі, роблячи заміну м’якою або жорсткою водою, ви впливаєте на ваших риб. І якщо умови будуть сильно відрізнятися від біотопу, в якому вони живуть у дикій природі, то це може призвести до загибелі риб. Наприклад, якщо посадити скалярій (тропічні рибки) у прохолодну воду, вони будуть відчувати себе пригнічено, в той час як золоті (холодноводні) рибки – комфортно. Надлишки світла можуть знижувати кислотність, а висока температура – підвищувати. Варто пам’ятати, що річки та озера мають стабільніші характеристики води, ніж в акваріумі, відхилення рН від норми, властивої організмам, знижує рівень засвоєння поживних речовин. У таких випадках порушується ріст і розвиток.

Біоценоз об’єднує рослини, тварин і мікроорганізми, які взаємопов’язані між собою та населяють певний біотоп.

Вживаючи корм, риби вдихають кисень, який, в свою чергу, допомагає засвоїтися поживним речовинам. Натомість вони виділяють у навколишнє середовище вуглекислий газ і органічні речовини, які необхідні для росту і розвитку акваріумних рослин. Також рослини, як і бактерії на них, можуть бути їжею для риб. Бактерії, що заселяються на ґрунті та в фільтрі, потребують органічних речовин, які й отримують від риб або з опалого листя рослин. Потім бактерії переробляють їх в менш токсичні речовини для риб і поживні речовини для рослин. Перенасичення води вуглекислим газом і органікою знижує рН, що може згубно вплинути на гідробіонтів.

 Отже, ми можемо зробити висновок, що для підтримання біологічної рівноваги і для оптимального розвитку риб і рослин, необхідно правильно підібрати вид і кількість сумісних гідробіонтів.

Необхідні дії для утримання риб в акваріумі

І звичайно ж, не забувайте забезпечувати комфортні умови для підводних мешканців, у відповідності до їх біотопу. А саме:

  1. Дотримуйтесь температурного і світлового режиму.
  2. Контролюйте кислотність води.
  3. Регулярно робіть підміни води, для зниження концентрації накопичених речовин.
  4. Організуйте циркуляцію і аерацію води.

Дотримуйтеся цих простих правил, і насолоджуйтеся гармонією свого акваріума!
В нас на сайті можна купити товари для аквадизайну, а також є можливість співпраці по дропшиппінгу.
Якщо у вас з’явилися питання, пишіть нам за адресою – feedback@suziria.ua – і ми з задоволенням на них відповімо.

Leave a Reply

Ви можете вiйти за допомогою Facebook