Наноакваріум – компактна краса!

Не кожен може собі дозволити великий акваріум – це затратно, та й площі він займає чимало. А ось наноакваріуми набагато доступніші тай естетичне задоволення від них нітрохи не менше.

Із захоплюючим підводним мікросвітом познайомить нас продакт-менеджер із акваріумістики компанії «Сузір’я» – Олександр Хілобок.

Що таке нано акваріум?

Префікс «нано-» перекочував в нашу мову з грецької (від слова «карлик»). В акваріумістиці на такий префікс «заслуговують» акваріуми об’ємом до 40 л. Найчастіше виробники роблять акваріумні набори від 10 л, до 30 л.

Раніше маленькі акваріуми використовувалися як нерестовики або для карантинного перетримання новоприбулих і хворих рибок. З появою різнокольорових акваріумних креветок почався цілий бум, і креветкоманія змусила подивитися на наноакваріуми по-новому. Одночасно з цим почали виробляти все більше обладнання та аксесуарів для таких ємностей. Потім в наноакваріумах все частіше стали з’являтися мініатюрні рибки, рослини і мох.

Особливості та плюси нано акваріума

Переваг у наноакваріума багато:

  • займає мало місця;
  • не вимагає спеціальних підставок-тумб;
  • підійде тим, хто робить перші кроки в акваріумістиці;
  • доступна ціна придбання і вартість подальшого обслуговування;
  • безпроблемне транспортування – можна донести в руках;
  • просте обслуговування – об’єм води для підмін становить усього 1-3 л, а невелика поверхня стінок дозволяє очистити їх за пару хвилин;

Всі достоїнства прийняті до уваги, проаналізовані, і ви вже щасливий власник акваріума! Що далі? Далі найцікавіше – наповнюємо акваріум життям. Підбираючи рослини, декорації і жителів, пам’ятайте про те, що вони повинні відповідати розмірам акваріума.

Рослини для нано акваріумів

Обирайте рослини маленьких розмірів, дрібнолисті та мохи. Останні мають привабливий вигляд і служать відмінним укриттям для мініатюрних риб і креветок. Мохи зазвичай кріпляться на камені або корчі за допомогою ліски чи нитки.

Найпоширеніші види мохів:

Мох фенікс або Phoenix Moss – трапляється також під назвою Фіссіденс фонтанус (Fissidens fontanus), дуже відрізняється від звичайних видів моху. Його філігранні пагони дуже дрібні та перисті.

Яванський мох або Java moss (Taxiphyllum barieri) – досить швидко росте і легко приростає до декорацій, таких як дерево або камені.

Мох павича або Peacock moss (Taxiphyllum sp.) – отримав таку назву, тому що своєю барвистістю та яскравістю нагадує хвіст павича.

Тепер поговоримо безпосередньо про акваріумні рослини, які, до речі, відмінно борються з появою водоростей, відбираючи в останніх поживні речовини для росту. Також, рослини та найпростіші на них можуть слугувати кормом для риб і креветок.

Давайте знайомитися!

Хеміантус Куба (Hemianthus callitrichoides “cuba”) – найменша грунтопокривна акваріумна рослина, дуже схоже на мох, не має великої кореневої системи і може рости як на ґрунті, так і на декораціях.

Криптокорина Невіла (Cryptocoryne nevillii) – низькоросла рослина до 12 см, дуже стійка до будь-яких змін зовнішнього середовища. У великих акваріумах її висаджують на перший і другий план, а в нано- переваги віддають задньому.

Анубіас бартера «Нана» (Anubias barteri v.nana) – це найпоширеніший і активно зростаючий серед анубіасів. Анубіус є епіфітом – рослиною яка живе на інших рослинах і в деяких випадках на скелях. Тому її варто висаджувати на корчі або камені.

Папороть таїландська або крилоподібна (Microsorum pteropus) – виростає в наноакваріумах від 10 см до 15 см, ефектно виглядає на задньому плані.

 Буцефаландри – недавно відкриті для акваріумістики рослини. У природі вони ростуть на скелях з водоспадами і струмками, але в акваріумі можуть бути повністю занурені в воду. Потребують потужного освітлення.

 Елеохаріс міні (Eleocharis sp. Mini) – ґрунтопокривна рослина з листочками до 3-4 см, нагадує траву для газону.

Усі ці рослини без проблем можна придбати в акваріумних відділах зоомагазинів. Не складе труднощів і покупка жителів для наноакваріума – креветок або мініатюрних (до 2 см) риб.

Рибки для нано акваріумів

Бадіс бенгальський – одна з найменших акваріумних рибок, самці виростають до 2 см, а самки ще менші.

Мікрорасбора Бригіти – це найменший представник коропових. Його максимальна довжина – 2 см. Дуже рухливі, тому акваріум для них повинен бути не менше 30 л.

Тетра Аманди – не тільки одна з найменших, але ще і одна з найспокійніших риб, тому ризикує бути з’їденою у великому акваріумі. А ось в наноакваріумі прекрасно себе почуває. Для невеличкої зграйки буде достатньо 10-15-ти літрового акваріума.

Також хорошим вибором може бути мікрорасбора ерітромікрон і дуже схожа, але меншого розміру мікрорасбора галактика.

 Величезний вибір рослин, рибок і аксесуарів, а також можливість комбінувати їх за своїм смаком дає можливість відчути себе чарівником.

Ласкаво просимо в казковий світ наноакваріумістики! З нами Ви можете торгувати по дропшиппінгу, а також закуповувати товари для акваріумного дизайну оптом.

Якщо у вас з’явилися питання, пишіть нам на адресу – feedback@suziria.ua – і ми із задоволенням дамо на них відповідь.

Leave a Reply

Ви можете вiйти за допомогою Facebook