Незручні факти про домашніх улюбленців

Звідки в папуг любов до алкоголю та скільки може пробігти хом’ячок?

 Нам здається, що ми знаємо все про свого улюбленого вихованця – його смаки, звички, який у нього настрій і, навіть, що він хоче нам сказати. Але Дарина Кривоносенко підібрала 18 цікавих фактів, які навряд чи були вам відомі.

 1. Морські свинки дуже чистоплотні, проте вони можуть засвоювати вітаміни В та К тільки під час повторного проходження по кишківнику, отже, для них нормально та корисно для здоров’я їсти власні екскременти.
 2. Морські свинки вже давно стали звичайними улюбленцями для людей по всьому світу, але в Перу та Еквадорі місцеві жителі досі вживають у їжу їхнє м’ясо.
 3. Морські свинки на відміну від інших декоративних гризунів, наприклад, мишей, не розрізняють кольори, отже, купуючи яскраві та привабливі для вас аксесуари, не дивуйтесь, якщо мурчак не відреагує на них із великим ентузіазмом.
 4. Декоративний хом’ячок може запасати до 90 кг корму, тож не варто забувати чистити «комірки», бо згодом зерна в клітці може стати більше ніж тирси, і не факт, що пухнастик не буде справляти туди природні потреби.
 5. Декоративний хом’ячок за ніч може пробігати до 10 км, це важливо для нормального життя та здоров’я гризуна. Отож варто подбати про якісне бігове колесо, щоб воно своїм скрипом не турбувало ваш сон
 6. Самиці кроликів можуть виношувати одночасно два приплоди, котрі були зачаті в різний час, і можливо — від різних самців. Кролички мають роздвоєну матку, тож не дивуйтесь повторним пологам при відсутності самців у клітці.
 7. Наляканий кролик буде до останнього від вас тікати, проте, якщо Ви вже загнали його в глухий кут, підготуйтеся до потужного удару задніми лапками.
 8. Багато папуг люблять алкоголь. У природному середовищі вони отримують його поїдаючи фрукти, які забродили. Тож будьте обережні та не випускайте папугу літати по квартирі під час святкування.
 9. Собачий ніс мусить бути вологим, щоб відчувати та розрізняти запахи, а також за допомогою носика та подушечок лап улюбленці виділяють піт, тож цілувати песика в ніс може бути не так приємно, як вам здавалося.
 10. Собакам не можна їсти шоколад, він вражає їхнє серце та центральну нервову систему, отже із появою цуценяти в домі ховайте солодощі якнайдалі. Для пухнастих ласунів є спеціальні ласощі, що пахнуть шоколадом, проте їх виробляють із кероба, котрий дуже корисний завдяки макро- та мікроелементам у своєму складі.
 11. Хорти — єдині собаки, записи про яких є в Біблії, та щоб виховати таке цуценя потрібно багато сил, терпіння та наснаги.
 12. Вважається, що шум крапель дощу шкідливий для слуху собак, це пояснює, чому більшість собак без задоволення гуляють під дощем і виводити їх доводиться короткими перебіжками.
 13. Перші у світі котячі дверцята винайшов славнозвісний Ісаак Ньютон, але щоб привчити котиків користуватися ними, потрібно докласти зусиль.
 14. Коли котики труться щічками, або мнуть Вас лапками, це не стільки прояв любові, скільки бажання «помітити» свою людину.
 15. Котики нявкають лише при спілкуванні із людиною. При цьому, вони змінюють інтонацію залежно від того жаліються вони, хочуть пограти чи просять їсти.
 16. Дві третини свого життя котики проводять уві сні, а будити котика шкідливо для його нервової системи, він легко може злякатися й перебувати потім у стані стресу.
 17. Багато людей вважають, що золоті рибки не мають зубів, і полюбляють занурювати палець в акваріум, щоби рибки їх пощипували. Проте зубки в них є, і розташовані вони глибоко в роті, отже не варто сунути пальці до рота великих риб, це може бути не зовсім приємно.
 18. У багатьох європейських країнах заборонено випускати в дику природу своїх червоновухих черепах, вони знищують інших гідробіонтів і порушують баланс водойми, аж до знищення якогось виду. Давайте брати приклад — купивши черепашку будемо забезпечувати її здорове та щасливе життя у власному помешканні та відповідати за того, кого приручили.

Як бачимо, нам ще багато всього треба дізнатися про братів наших менших, тож читайте наш блог, щоб не пропустити нічого цікавого!

Leave a Reply

Ви можете вiйти за допомогою Facebook