Як адаптувати хвилястого папужку?

Хвилясті папужки – найпопулярніші пташки в наших домівках. Невеличкі, дзвінкі та допитливі, вони давно вже підкорили серця мільйонів. Маючи чудові здібності, ці малюки швидко навчаються повторювати слова, та, навіть виконувати трюки.

Якщо Ви маєте намір завести хвилястого друга, дослухайтеся до порад Дарини Кривоносенко – нашого спеціаліста з догляду за дрібними домашніми тваринами.

  1. Забезпечте пернатому спокій.

Пташки дуже схильні до стресу. Перший місяць перебування в новому домі – це адаптація. Папужка звикає до нового місця, звуків, людей. Ми маємо якнайшвидше позбутися стресового фактору, бо він небезпечний для пташок. Буває навіть так, що пернаті, які постійно зазнають стресу – гинуть. Ніяких різких рухів, гучної музики, та підвищених тонів у розмові. Птахи тонко відчувають настрій навколо.

Не відчиняйте одразу клітку, папужка повинен спочатку освоїтися в ній, та зрозуміти де він тепер буде жити. Якщо все ж таки пташка вилетіла, у жодному разі не намагайтесь спіймати її руками, ганяти віником, чи накривати чимось зверху – це дуже велика емоційна травма. Залиште дверцята клітки відчиненими, замініть корм, покладіть у клітку якийсь смаколик та чекайте, поки папужка повернеться додому, після чого зачиняйте клітку.

Якщо не дати малечі зрозуміти, що клітка – його будинок, вішати годівнички зовні, він всередину не повернеться й залишиться жити в кімнаті, де може легко травмуватися. За допомогою ласощів можна легко привчити пташку повертатися додому й розділяти зону для прогулянок від зони для відпочинку. Це потрібно й для його безпеки, й для цілісності ваших речей.

  1. Дотримуйтеся правильного раціону.

Дуже важливо, коли Ви забираєте папужку додому, попросити заводчика, чи продавця зоомагазину відсипати жменьку корму, саме того, котрим вони годували папужку.

Різка зміна раціону, так само, як у котів та собак, може негативно вплинути на засвоєння корму, бо пташка звикла перетравлювати певні компоненти їжі, та й до смаку звикла. Поступово, протягом кількох днів, підмішуйте новий раціон до уже звичного.

Перший місяць важливо обрати харчування так, щоб корм включав у себе цінні компоненти для боротьби зі стресом. Саме такими є зернові суміші для хвилястих папуг від ТМ Природа. Вівсяна крупа, овес та сорго, допоможуть підтримати нервову систему пташки в період адаптації та легше переносити стреси. Овес, що збирається в південних регіонах країни, багатий йодом для здорового росту пташки та профілактики щитоподібної залози. Лляне насіння, яблука, буряк, ізюм, попкорн, кероб – незамінні для комфортного травлення пташки.

Папужки мають дуже швидкий обмін речовин, відповідно і  хвороби виникають дуже швидко. Тому, усі неприємності набагато краще профілактувати, ніж лікувати.

Успіхів Вам у адаптації папужки в новому домі, до нових зустрічей!

Leave a Reply

Ви можете вiйти за допомогою Facebook