Як боротися з водоростями у ставку?

Декоративний ставок – це місце де час зупиняється! Під тихий плескіт ви забуваєте рутинні проблеми і насолоджуєтеся чарівним пейзажем. Але спека та накопичення органіки у воді можуть спровокувати появу водоростей, що зіпсує мальовничість ставка, настрій власника і призведе до засмічення фільтрів та водяних помп.

Звичайно ж, справжньому господареві захочеться швидко позбавитися цих непроханих гостей. Тут не обійтися без ефективних засобів з профілактики та знищення водоростей. До вибору потрібного препарату слід підійти дуже серйозно. Він повинен бути зручним у застосуванні, безпечним для мешканців підводного світу, показувати швидкий результат і мати тривалу дію. Тому радимо звернути увагу на засоби Tetra Pond.

Як обрати правильний препарат підкаже зооінженер компанії «Сузір’я» – Олександр Левченко.

Tetra Pond AlgoFin – це препарат для інтенсивної боротьби з нитчастими, синьо-зеленими водоростями та ряскою. Ці небажані гості в ставку є одними з найбільш розповсюджених.

Завдяки цьому засобу знижується метаболізм водоростей, блокується фотосинтез, що спричинює їх відмирання. Діюча речовина препарату проявляє свою активність протягом 2-3-х тижнів.

Tetra Pond AlgoFin при дотриманні інструкції абсолютно безпечний для ставкових рослин, риб, безхребетних і різних мікроорганізмів, які сприяють підтриманню біологічної рівноваги у водоймі.

Перед застосуванням препарату потрібно добре збовтати флакон. Дозування – 50 мл на 1000 л ставкової води. Для більш ефективної дії засобу потрібно до і після його застосування видалити якомога більше водоростей механічним способом, наприклад, за допомогою сачка. Мертві водорості зменшують рівень кисню у водоймі, тому бажано забезпечити необхідний рівень аерації (наприклад, за допомогою компресора Tetra APK 400). При використанні препарату не застосовувати активоване вугілля в ставковому фільтрі і УФ – стерилізатор.

При інтенсивному розвитку нитчастих водоростей у садовому ставку рекомендується повторне внесення засобу Tetra Pond AlgoFin через 3-4 тижні використовуючи половину вказаної дози.

Цей засіб вносять у водойму в кількості 50 мл на 1000 л води, рівномірно розподіляючи по всій поверхні. Дія препарату починається через декілька годин, протягом яких дрібні плаваючі водорості зв’язуються у грудочки, що потрібно потім виловити сачком. Ефективність засобу триває протягом одного дня. Tetra Pond AlgoRem сприяє видаленню фосфатів, які є однією з основних поживних речовин для водоростей, при цьому не порушуючи біологічної рівноваги.

Перед внесенням препарату потрібно впевнитися, що карбонатна жорсткість вище 4 °dH. Для більшої ефективності процесу необхідно через 4 тижні застосувати ще половину дози.

Tetra Pond AlgoRem протипоказаний для осетрових.

Для профілактики появи водоростей у садовому ставку використовують препарат Tetra Pond Torf & Stroh Extrakt, який завдяки натуральним компонентам: екстракту ячмінної соломи та торфу, містить гумінові кислоти. Це дає змогу зробити воду світло-коричневого відтінку, що в свою чергу блокує проникнення прямих сонячних променів у товщу води. Таким чином припиняється процес фотосинтезу у більшості водоростей. Вода при цьому прозора та характеризується природним балансом для нормальної життєдіяльності риб, рослин, безхребетних та корисних мікроорганізмів.

Tetra Pond Torf & Stroh Extrakt не містить шкідливих хімічних речовин і природним способом стримує зростання небажаних водоростей на тривалий період. Зазвичай цей препарат використовують у весняний період, але його також можна використовувати впродовж ставкового сезону.

Достатньо додати 50 мл на 1000 л ставкової води, при цьому спочатку збовтати флакон. Як й інші препарати проти водоростей, бажано необхідну порцію розмішати у ємності зі ставковою водою і рівномірно розподілити по усій поверхні ставка. При інтенсивному, постійному сонячному освітленні, радимо додаткове дозування через кожні 4 тижні.

Препарати Tetra Pond проти водоростей – це кришталева чистота ставкової води!

Leave a Reply

Ви можете вiйти за допомогою Facebook