Знайомтеся – мишка-піщанка!

Сьогодні Дарина Кривоносенко, наш експерт із догляду за домашніми тваринами, познайомить нас із кумедними звірятками – піщанками.

Однією із відмінних рис цих тваринок є їх зовнішній вигляд. Не багато схожого зі звичайною мишкою. Зовні ці звірятка нагадують тушканчиків – міцні задні лапки із ніжним пухом на стопах, та пухнастий хвостик із китицею. Більш заокруглена форма голови, та великі розумні оченята. Ніяких оголених хвостиків чи лапок, тому цих мишенят люблять навіть ті, хто раніше боявся гризунів.

Піщанки відмінні стрибуни, у разі небезпеки, вони можуть стрибати на висоту до одного метру. Це також характерна риса, котра нетипова для інших мишей.

Умови для утримання

Найбільш приваблива риса мишок-піщанок – їхня поведінка. Найкраще ці малята почувають себе у групах по 2-3 особини. Для того, щоби малеча потоваришувала, варто брати одразу декілька мишенят і одночасно заселяти в одну домівку. Ці гризунчики, якщо вони однієї статі та віку, чудово співіснують один з одним і не б’ються, на відміну від хом’яків.

Піщанки, також, демонструють дуже цікаву суспільну поведінку. У них чітко розподілені обов’язки в групі, і можна спостерігати індивідуальні співвідносини – усе як у справжній родині. Саме тому, ці улюбленці такі популярні як серед дорослих, так і у дітей. Варто лише розташувати клітку з мишенятами на робочому місці, та споглядати за ними –  працює, як прекрасний антистрес, нічим не гірше за акваріумних рибок. Навіть краще, адже піщанок ще й у руках можна потримати.

Живуть піщанки в середньому 2-3 роки. Для їх утримання краще за все підійдуть пластикові клітки із тунелями. Піщанки, по своїй природі норні гризуни, та найкомфортніше будуть себе почувати в умовах, наближених до нори. Клітки із тунелями дуже цікаві і для господарів. Кожного разу під час гігієни клітки, ви зможете міняти розташування тунелів, додавати нові та з часом сконструювати цілі лабіринти, у котрих будуть бавитися миші. На щось новеньке ці улюбленці завжди реагують із підвищеною цікавістю й мерщій рушають досліджувати, даруючи вам незабутні хвилини спостереження за непосидючою малечою.

Щоб звірятка залишалися здоровими й активними треба розміщувати клітку подалі від протягів і уникати потрапляння прямих сонячних променів.

Годування

Їдять мишки спеціальні зернові суміші для маленьких гризунів. Потроху можна частувати їх сезонними фруктами, або овочами (уникайте бобових та цитрусів). Знайомство із новою їжею – ще один цікавий ритуал. Зазвичай до нового продукту підходить спочатку одна мишка, та обережно обнюхує його. Яким чином привернути увагу інших, щоб спробувати смаколик разом? Мишка починає стукати задніми лапками по дну клітки, відбиваючи цікаву дріб (так у природі роблять дикі зайці – сідають на пеньок, та починають барабанити), тоді вже вся родина збігається на звук, котрий, до речі, дуже кумедний, і його добре чутно по всій квартирі. Перший раз можна дуже здивуватися – хто це тупоче в сусідній кімнаті?

Гігієнічні процедури

Чому піщанку так назвали? Цих мишок у природному середовищі знайшли у степовій місцевості, вони дуже вправно копали собі норки в піщаних грунтах. Саме звідси, щоби не ускладнювати, і пішла назва. Але й  у домашніх умовах малятам потрібні піщані ванни. Зазвичай, використовуються маленькі кутові ванночки, котрі слід наповнювати спеціальним пісочком для купання гризунів. Перш за все, це потрібно для того, щоби піщанки підтримували чистоту своєї шерсті. Гризунів не можна купати у воді. Під час купання в піску, абразивні піщинки допомагають видаляти залишки тирси, та дрібного сміття із шерсті. У спекотну погоду пісочок допомагає мишенятам охолоджуватись, щоб уникати теплового удару. Якщо у Вас живе декілька мишей, то купання у піску допоможе підтримці дружніх стосунків – улюбленці будуть пахнути однаково, і комфортніше почуватися в компанії, особливо, коли вони нещодавно знайомі. Чого тільки вартий сам процес, коли мишка залазить у свою пісочницю, перевертається на спинку й починає кататися по піску, це виглядає дуже мило й кумедно. Не забувайте раз на день повністю замінювати пісочок, щоб уникати його забруднення й неприємних запахів.

Догляд

Не бійтеся догляду за мишками – усе дуже просто! Із кліткою, піском, та раціоном ми визначилися. У якості наповнювача використовуйте тирсу, вона добре вбирає вологу й подобається піщанкам – у ній легше борсатися, ніж у гранульованому наповнювачі. Замінювати наповнювач на чистий потрібно раз на тиждень. Кожний ранок починайте із заміни піску, ставте чисту водичку та свіжу їжу. Ніяких додаткових складних процедур, візитів до ветеринара, або щеплень не потрібно. Якщо додержуватися гігієни утримання та харчування, піщанки будуть радувати вас довгим, цікавим, та щасливим життям.

Якщо Ви полюбляєте спостерігати за грайливими улюбленцями, тоді ці антистресові малюки створені саме для Вас. Трішки уваги, любові, й вони змінять ваше уявлення про гризунів. Що може бути милішим?

Leave a Reply

Ви можете вiйти за допомогою Facebook